i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost
Divadlo Literatura Názory & společnost Redakce, kontakty RSS kanál Skutečná liga
Doporučujeme články

Limp Bizkit letos v Praze
na Aerodromu!Britské vánoční číslo jedna
vyhrál Ed Sheeran


Black Hill - Aleluja Agrocore
autor: Veronika Kovalová | vydáno dne 14. 03. 2007


Berounská pětka Black Hill vydala své demo cd, které se na nás řítí pod názvem aLeLuJa aGRoCoRe. Roztomilý traktůrek na obalu slibuje agrojízdu přes pooraná pole a musím říct, že hudba opravdu šlape, jak už celý cover naznačuje.


Grafické zpracování je příjemné a docela potěší, když člověk zjistí, že je s ním sladěný i web. Při otevření coveru na vás vypadne malá vizitka kapely Black Hill, což se taky hned tak nevidí. Když jsme u toho webu, celkem mě zaujaly  fotky členů kapely v jejich profilu, ale dost už o vzhledu a přejděme k tomu nejdůležitějšímu, čímž je hudební sdělení kapely.

Demo obsahuje pět songů a jejich poslech docela rychle uteče. Není to ani tak způsobeno délkou jednotlivých skladeb, jako spíše jejich rytmem, nášlapností a úderností, což jednoznačně hodnotím jako plus. Ačkoli jsou všechny skladby hodně podobné, za dvě nejlepší považuji úvodní Láryfáry a třetí Samuraj, která končí hláškou nějakého snad vytočeného asiata. Docela by mě zajímalo, co říká, takže pokud to někdo víte, pochlubte se. Podobnost skladeb je daná hlavně kytarami. Celkový zvuk kytar je na demo nahrávku poměrně dobrý, uhlazený a ucelený, ovšem ve všech písničkách je skoro stejný. Není to jen barevností kytar ale také riffy.

Další plus jsou jednoduché zpěvné linky, snadno zapamatovatelné také díky nekomplikovanému českému textu. Největší slabinou jsou ovšem bicí, dokonce bych je označila za kámen úrazu celé desky. Zvuk je plytký, chybí v něm veškerá hutnost kopáku, která je pro takovou hudbu opravdu důležitá. Vzhledem k tomuto faktu, ztrácí demo výrazně na kvalitě.

Hudba není žádnou poslechovou záležitostí, spíš typická koncertní. Uvítala bych víc invence při skládání nových věcí. Každopádně aLeLuJa aGRoCoRe není až takovou katastrofou, díky našlapanému rytmu celé placky a zapamatovatelným melodiím i textu si určitě základnu fanoušků snadno najde. Když sečtu veškeré plusy a minusy a vezmu v úvahu, že je to sice demo, ale už třetí, hodnotím čtyřmi body.

Hodnocení 4/10

Seznam skladeb: 1-Láryfáry, 2-Fittipaldi, 3-Samuraj, 4-Kovboj Král, 5-Aleluja Agrocore

Web http://www.blackhill.biz/

Celkový čas: není uvedeno


Související články:
Black Hill (03.03.2007)
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
přečteno 3847x | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
Stříbrný medvěd pro Polanskiho
vloženo 27.02.2010

Stříbrného medvěda na 60. ročníku filmového festivalu Berlinale získal v sobotu za nejlepší režii Roman Polanski za snímek The Ghost Writer, jenž podle předpovědí patřil mezi favority soutěže. Nejnovější snímek oscarového režiséra měl na Berlinale světovou premiéru, které se však jeho tvůrce nemohl zúčastnit kvůli domácímu vězení ve Švýcarsku, kde čeká na rozhodnutí o vydání do USA kvůli sexuálnímu deliktu ze 70. let. Z domácího vězení snímek i dokončoval. Získané ocenění je pro něj profesní satisfakce i gesto podpory. Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. V České republice bude mít film The Ghost Writer premiéru 10.6.201.
Kalendář akcí
Within Temptation
21. října 2011 - Praha, KC Vltavská
Vyhledat na i-Kultuře
Podpora
i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost

Vytvořilo grafické studio SYNAPSE5.COM © Všechna práva vyhrazena 2006-2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru i-Kultura.cz je bez písemného souhlasu majitele serveru zakázáno. verze 2.08 beta