i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost
Divadlo Literatura Názory & společnost Redakce, kontakty RSS kanál Skutečná liga
Doporučujeme články

Limp Bizkit letos v Praze
na Aerodromu!Britské vánoční číslo jedna
vyhrál Ed Sheeran


Nežfalež - Ber dokud dávám
autor: Zdeněk Strmiska | vydáno dne 07. 10. 2008


Pražská punková formace letos v červnu vyskočila s novým CD nesoucím se v rytmu 77. Punkového posluchače rozhodně nezklame a posluchače, které tento žánr neoslovuje, možná i něčím překvapí.


Do rukou se mi dostalo CD kapely, kterou jsem dosud vůbec neznal. Proto mé první kroky vedly na jejich webové stránky, kde jsem se o této kapele snažil získat pár informací. Poté co jsem si o kapele udělal potřebný obrázek, nezbývalo nic jiného než se směle pustit do poslechu nového CD kapely Nežfaleš pod názvem „Ber dokud dávám“, vydaného v červnu 2008 u Cecek Records.

Netrvalo ani 15 vteřin a hned se mi po předchozím zkoumání kapely potvrdilo, o co tady vlastně jde. Punkový rock´n´roll s vlivem magického čísla 77, jsou možná nejvhodnější škatulky seřazené za sebou, a to v 10-ti různých podobách. První píseň odstartovala melodickou a punk-rockově průraznou atmosféru, která se horizontálně hrne celých 32 minut. Nerad bych začal přirovnávat ke známějším kapelám tohoto žánru, ale pro ty co si dost dobře nedokážou udělat představu o kapele, možná jim trochu napoví legendární „Zóna A“. Z této nahrávky je cítit, že se jedná o vzájemně se doplňující skupinovou práci, jež výsledek završili i vhodným výběrem nahrávacího studia, který se rozhodně postaral o správný punkový sound.

Po textové stránce toto album rovněž nekulhá, naopak. Docela mě baví jejich nepříliš angažované a občas i lehce vtipné texty. K tomuto bych rád poukázal na píseň „Postavenej do řady“, pojednávající o řadě na úřadě :) Co mě ale na této desce trošku ztrácí na hodnocení je samotný papírový booklet. Možná bych klukům doporučil příště navštívit lepší grafické studio. Každopádně není tak důležitá krabička, ale audio obsah, a ten se povedl.

čili kdybych to měl shrnout kolem a kolem, kapela Nežfaleš svůj styl hraje tak jak to cítí a v budoucnu je můžou čekat i větší úspěchy. Proto, až vám někdo bude nabízet CD „Ber dokud dávám“, tak berte a neváhejte.

[Akt. známka: 1,38 / Počet hlasů: 13] 1 2 3 4 5
přečteno 3248x | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
Stříbrný medvěd pro Polanskiho
vloženo 27.02.2010

Stříbrného medvěda na 60. ročníku filmového festivalu Berlinale získal v sobotu za nejlepší režii Roman Polanski za snímek The Ghost Writer, jenž podle předpovědí patřil mezi favority soutěže. Nejnovější snímek oscarového režiséra měl na Berlinale světovou premiéru, které se však jeho tvůrce nemohl zúčastnit kvůli domácímu vězení ve Švýcarsku, kde čeká na rozhodnutí o vydání do USA kvůli sexuálnímu deliktu ze 70. let. Z domácího vězení snímek i dokončoval. Získané ocenění je pro něj profesní satisfakce i gesto podpory. Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. V České republice bude mít film The Ghost Writer premiéru 10.6.201.
Kalendář akcí
Within Temptation
21. října 2011 - Praha, KC Vltavská
Vyhledat na i-Kultuře
Podpora
i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost

Vytvořilo grafické studio SYNAPSE5.COM © Všechna práva vyhrazena 2006-2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru i-Kultura.cz je bez písemného souhlasu majitele serveru zakázáno. verze 2.08 beta