i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost
Divadlo Literatura Názory & společnost Redakce, kontakty RSS kanál Skutečná liga
Doporučujeme články

Limp Bizkit letos v Praze
na Aerodromu!Britské vánoční číslo jedna
vyhrál Ed Sheeran


Recenze nové desky Korn – III – Remember Who You Are
autor: Jiří Kurt Strohschneider | vydáno dne 18. 08. 2010


Po třech letech se s novou deskou přihlásila jedna z nejzásadnějších metalových skupin devadesátých let – američtí Korn. Do stálé sestavy přibyl nový bubeník (Ray Luzier, který s kapelou odehrál svůj první koncert už 13. ledna 2008) a je to hned od první skladby znát, Luzier hraje jako utržený ze řetězu.


Kapela si vzpomněla na období největší slávy, udělala obrat o 180 stupňů, opět přizvala ke spolupráci prověřeného producenta Rosse Robinsona, který se postaral o zvuk jejích prvních alb, odvrhla experimenty se skladbou i elektronikou a nahrála desku, která má sílu a projev, jako by muzikantům bylo zase pětadvacet, ale přitom je slyšet vyhranost a melodika desek novějšího data. Opět slyšíme pro Korn typickou rytmickou souhru bicích a slapové baskytary, zpěvák Jonathan Davis má emotivnější projev (není sice až tak ubrečený, jako tomu bylo před patnácti lety, ale kdo by mu ty nářky taky dneska věřil…) a celkově je nahrávka dravější než minulé počiny. Kapela se k tomuto obratu přiznává už vlastně v názvu desky. Tato upřímnost mi je velmi sympatická – Korn nezapomínají, kým jsou a čím toho dosáhli.

Asi není úplně namístě hovořit o úplném „návratu ke kořenům“, ten proběhl opravdu jen napůl, nicméně deska vyzní uvěřitelněji než například album Také A Look In The Mirror, u kterého byl cítit kalkul na první poslech. Kapela jako by chytla druhý dech a řekla si, že by nebylo špatné to zkusit jako zamlada, ale přitom netlačí na pilu. Kapela sází na jistotu, vrací se ke stylu, kterým si získala miliony fanoušků po celém světě.

Deska obsahuje jedenáct skladeb včetně intra + další tři v limitované edici, která má i odlišný obal. Najdou se na první poslech singlovky, i až skoro taneční záležitosti, ale i temnější a zadumanější skladby. Z bonusového materiálu určitě potěší live verze prvního singlu kapely Blind, ve které jsou Korn zastiženi v životní formě.

Ty tam jsou doby, kdy Korn udávali hudební směr, nicméně stále mají co říct a věřím, že tímto albem udělají radost jak skalním fanouškům, které si získali právě svými prvními deskami, tak těm novým, kteří Korn teprve objevují.

Tracklist:
1)Uber-Time
2) Oildale (Leave Me Alone)
3) Pop A Pill
4) Fear Is A Place To Live
5) Move On
6) Lead The Parade
7) Let The Guilt Go
8) The Past
9) Never Around
10) Are You Read To Live?
11) Holding All These Lies

Bonus
12) Trapped Underneath The Stairs
13) People Pleaser
14) Blind (live)

[Akt. známka: 2,56 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5
přečteno 7222x | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
Stříbrný medvěd pro Polanskiho
vloženo 27.02.2010

Stříbrného medvěda na 60. ročníku filmového festivalu Berlinale získal v sobotu za nejlepší režii Roman Polanski za snímek The Ghost Writer, jenž podle předpovědí patřil mezi favority soutěže. Nejnovější snímek oscarového režiséra měl na Berlinale světovou premiéru, které se však jeho tvůrce nemohl zúčastnit kvůli domácímu vězení ve Švýcarsku, kde čeká na rozhodnutí o vydání do USA kvůli sexuálnímu deliktu ze 70. let. Z domácího vězení snímek i dokončoval. Získané ocenění je pro něj profesní satisfakce i gesto podpory. Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. V České republice bude mít film The Ghost Writer premiéru 10.6.201.
Kalendář akcí
Within Temptation
21. října 2011 - Praha, KC Vltavská
Vyhledat na i-Kultuře
Podpora
i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost

Vytvořilo grafické studio SYNAPSE5.COM © Všechna práva vyhrazena 2006-2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru i-Kultura.cz je bez písemného souhlasu majitele serveru zakázáno. verze 2.08 beta