i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost
Divadlo Literatura Názory & společnost Redakce, kontakty RSS kanál Skutečná liga
Doporučujeme články

Limp Bizkit letos v Praze
na Aerodromu!Britské vánoční číslo jedna
vyhrál Ed Sheeran


Benefiční koncert v Brně - sbory v barokním sále vystoupí „pro kočku“
autor: Zdeněk Potočník | vydáno dne 16. 12. 2011


21. prosince 2011 se v barokním sále Místodržitelského paláce v Brně koná ojedinělý benefiční vánoční koncert a komentovaná prohlídka Moravské galerie.


Koncert je absolventským maturitním projektem Anety Koubkové ze Střední školy uměleckomanažerské, která navázala na svou loňskou spolupráci s O.S. Strakatý svět a jeho benefičních akce na podporu soukromých útulků s podtitulem „ pro kočku“. Nyní se Aneta rozhodla vyzkoušet si roli nejen vystupující, ale zajistit koncert manažersky a organizačně.

Před samotným koncertem, v 18.30, máte možnost nahlédnout do sbírek Moravské galerie v doprovodu kurátora Mgr. Petra Tomáška, který provede zájemce vybranými díly středověkého umění s vánoční tématikou. Můžete se tak dozvědět více nejen o sbírkách MG, ale zejména o křesťanském a historickém pojetí Vánoc.

Pěvecký sbor Antea je sbor s mnohaletou tradicí a řadou úspěchů na svém kontě, mediálně nejznámější je asi jejich účinkování s Petrem Bende. Pro vystoupení byly vybrány jak krásné a tradiční barokní koledy, tak spirituály či populární Hallelujah Leonarda Cohena.

Soubor Add Gospel Choir vznikl před pěti lety, jeho cílem je podle jejich vlastních slov „uplatňovat ve všech aktivitách gospelové poselství – přinést posluchačům i zpěvákům radost, naději a svobodu. “ Prostor bude věnován i mladému nadějnému studentovi ZUŠ Karlu Beránkovi, který předvede instrumentální vystoupení na trubku v kytarovém doprovodu Miloslava Koubka.

Mgr. Dagmar Kneslová, předsedkyně o.s. Strakatý svět, k tomu uvádí: „Vánoce nejsou zbožím, ale zážitkem. Myslím, že koncert je v tomto smyslu opravdu hodnotným dárkem a výtěžek pomůže tam, kde je třeba. Jsem ráda, že i velmi mladí lidé dovedou pracovat pro hodnoty jako je lidskost a věnují se hudbě, kterou na diskotékách neuslyší. “

Akce vznikla za podpory : SŠUM, Restaurant Charlie´s street Tripoli, Music Data, Crustum mladá vinotéka, Synapse 5, Strakatý svět o.s.

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
přečteno 4802x | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
Stříbrný medvěd pro Polanskiho
vloženo 27.02.2010

Stříbrného medvěda na 60. ročníku filmového festivalu Berlinale získal v sobotu za nejlepší režii Roman Polanski za snímek The Ghost Writer, jenž podle předpovědí patřil mezi favority soutěže. Nejnovější snímek oscarového režiséra měl na Berlinale světovou premiéru, které se však jeho tvůrce nemohl zúčastnit kvůli domácímu vězení ve Švýcarsku, kde čeká na rozhodnutí o vydání do USA kvůli sexuálnímu deliktu ze 70. let. Z domácího vězení snímek i dokončoval. Získané ocenění je pro něj profesní satisfakce i gesto podpory. Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. V České republice bude mít film The Ghost Writer premiéru 10.6.201.
Kalendář akcí
Within Temptation
21. října 2011 - Praha, KC Vltavská
Vyhledat na i-Kultuře
Podpora
i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost

Vytvořilo grafické studio SYNAPSE5.COM © Všechna práva vyhrazena 2006-2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru i-Kultura.cz je bez písemného souhlasu majitele serveru zakázáno. verze 2.08 beta