i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost
Divadlo Literatura Názory & společnost Redakce, kontakty RSS kanál Skutečná liga
Doporučujeme články

Limp Bizkit letos v Praze
na Aerodromu!Britské vánoční číslo jedna
vyhrál Ed Sheeran


Strakatý Stadec - hudební a taneční výlet do světa bez žánrových omezení!
autor: Zdeněk Potočník | vydáno dne 22. 02. 2012


V multikulturním centru Stadec v Brně bude 14. březen věnován akci na podporu nezávislé a alternativní kultury, zdravému přístupu k domácím mazlíčkům. Akci pořádá o.s. Strakatý svět, výtěžek bude věnován na soukromé útulky a depozita. V rámci této akce proběhne osvětová beseda s veterinářem o výživě, charitativní bazar a vystoupení etno a Word žánrů.


Přednáška Kočky a psi reklamě nerozumějí je věnována prevenci onemocnění, kterým lze správnou péčí poměrně snadno předejít. Cílem osvětové charitativní akce je vysvětlit laickým milovníkům koček a psů, že granule se nekupují barevné jako pastelky, poradíme jim jak se zorientovat v údajích o složení krmiva.

Večerní koncert přinese spoustu cizokrajných rytmů a pozitivní energie – vystoupí kapely, známé mícháním vlivů i žánrů do svérázné a charismatické fúze – Propagnja a Kumbalu, předkapelou bude velmi nadějná formace ska – grunge Bezestopy.

Tradičním účastníkem akcí Strakatého světa je skupina orientálních tanečnic Al Fayyum Dancers, která předvádí show tradičních orientálních tanců i moderního Bollywoodu, jejichž vystoupení v kostýmech a s náročnými rekvizitami patří vždy k velmi úspěšným.


Po celou dobu bude ve vestibulu Stadecu otevřen charitativní bazar,  složený z darů dobrovolníků.

Dagmar Kneslová, předsedkyně sdružení, k akci uvádí: „ Po dlouhém a trochu beznadějném snažení jsme získali sponzora našich akcí, firmu Avet. Pro naši činnost je otázka pokrytí alespoň základních nákladů v podstatě otázkou existenční, proto jsme rádi, že díky této podpoře můžeme pokračovat. Obrovský obdiv patří spoustě vystupujících, kteří věnují čas, energii, svoje umění a přízeň publika pro charitativní účel. Děkujeme i všem podporovatelům a pomocníkům s organizací, zejména o.s. Stadec, které se k nám zachovalo rovněž velmi vstřícně. “

Strakatý svět o.s. je občanské sdružení, které pořádá benefice, kulturní a didaktické pořady se zaměřením na podporu alternativní kultury, environmentálních otázek a péči o opuštěná zvířata. www.strakatysvet.webnode.cz.


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
přečteno 3662x | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
Stříbrný medvěd pro Polanskiho
vloženo 27.02.2010

Stříbrného medvěda na 60. ročníku filmového festivalu Berlinale získal v sobotu za nejlepší režii Roman Polanski za snímek The Ghost Writer, jenž podle předpovědí patřil mezi favority soutěže. Nejnovější snímek oscarového režiséra měl na Berlinale světovou premiéru, které se však jeho tvůrce nemohl zúčastnit kvůli domácímu vězení ve Švýcarsku, kde čeká na rozhodnutí o vydání do USA kvůli sexuálnímu deliktu ze 70. let. Z domácího vězení snímek i dokončoval. Získané ocenění je pro něj profesní satisfakce i gesto podpory. Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. V České republice bude mít film The Ghost Writer premiéru 10.6.201.
Kalendář akcí
Within Temptation
21. října 2011 - Praha, KC Vltavská
Vyhledat na i-Kultuře
Podpora
i-Kultura.cz | informační kulturní server - reportáže, recenze CD & DVD, divadlo, film & TV, literatura, profily umělců, interview, názory a společnost

Vytvořilo grafické studio SYNAPSE5.COM © Všechna práva vyhrazena 2006-2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru i-Kultura.cz je bez písemného souhlasu majitele serveru zakázáno. verze 2.08 beta