Používáním webu i-kultura.cz souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
Snímek Vetřelec: Covenant režiséra Ridleyho Scotta si v kinech nevedl nejlépe. Z plánovaného pokračování, na kterém se údajně nejpozději začátkem příštího roku mělo začít pracovat, podle nových informací sešlo.

Letošní snímek Vetřelec: Covenant vydělal při rozpočtu 96 milionů dolarů v amerických kinech pouze něco málo přes 74 milionů. Od úplného debaklu zachránila Vetřelce světová kina se 165,5 miliony dolarů. I tak se ale od pokračování kultovního vesmírného hororu čekalo více.  Film měl být součástí nové trilogie a na druhém dílu nazvaném Vetřelec: Awakening (probuzení) se mělo začít v nejbližší době pracova

Jeden člen filmového štábu ale vystoupil na webovém fóru blu-ray.com s tím, že studio Fox film zrušilo: „Na pokračování Vetřelce se mělo začít pracovat již teď v prosinci v Sydney v Austrálii. Po tom, jak špatně si film vedl v kinech, bylo natáčení zrušeno a plný sklad rekvizit byl vydražen už pár měsíců zpátky. Takže z rychlého pokračování sešlo a právě teď nejsou žádné jiné plány,“ napsal na fórum uživatel s přezdívkou HumanMedia.

Zatímco studio 20th Century Fox nic nepotvrdilo, je pravda, že o pokračování Vetřelce mlčí, ačkoliv natáčení mělo opravdu podle dřívějších informací žačít nejpozději začátkem příštího roku. Informace o vydraženém skladu rekvizit, pokud jsou pravdivé, by znamenaly, že s pokračováním se nepočítá již delší dobu.

Studio 20th Century Fox koupila v půlce letošního prosince společnost Disney, na kterou tím přešla práva na značku Vetřelce. Další osud kultovního vesmírného monstra tak zůstává otázkou. Je ale možné, že pod taktovkou nového majitele dojde třeba i k restartu celé série.

Přečteno: 7750x | Sdílet

zdroj: www.lidovky.cz

Hodnocení: 0