Používáním webu i-kultura.cz souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
Americká popová zpěvačka Taylor Swiftová překonala rekord britské skupiny Beatles. Na vrchol UK Albums Chart, žebříčku nejprodávanějších alb na území Spojeného království, se v rozmezí pouhých 259 dní dostalo už její třetí album.

Vznikl tak nový rekord pro nejrychlejší akumulaci tří desek na vrcholu uvedené hitparády.

Rekordu dosáhla s nově nahraným albem Fearless, jež po svém původním vydání v roce 2008 vyšlo nyní v reedici. Na první příčku ostrovní hitparády se dostalo po deskách Folklore, vydané loni v červenci, a Evermore, vyslané na trh loni v prosinci.

Čtyřiapadesát let patřilo prvenství kapele Beatles, která měla v letech 1965 až 1966 v rozmezí 364 dní v UK Albums Chart na prvním místě desky Help! (srpen 1965), Rubber Soul (prosinec 1965) a Revolver (srpen 1966). Swiftová je rovněž první sólovou interpretkou, která v tomto žebříčku měla na prvním místě tři alba v jednom roce.

Desku Fearless natočila nově po soudním sporu o vlastnictví původních záznamů s podnikatelem a manažerem Scooterem Braunem. Nová verze nazvaná Fearless (Taylor’s Version) je její sedmou deskou, jež se dostala na vrchol UK Albums Chart.

Přečteno: 12010x | Sdílet

Hodnocení: 0