Používáním webu i-kultura.cz souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
Seriál House of Cards s Kevinem Spaceym patřil k tomu nejlepšímu, co internetová společnost Netflix nabídla světu. Nyní, pro někoho možná překvapivě, oznámila jeho ukončení.

Netflix právě vyrábí šestou řadu seriálu a oznámil, že poslední díly poběží v roce 2018. Rozhodnutí dávají některá média do souvislosti s tím, že Spacey měl v minulosti sexuálně obtěžovat 14letého chlapce Anthonyho Rappa, ale server Deadline dodává, že o ukončení seriálu už se stejně mluvilo předtím. Navíc k údajnému obtěžování, o němž nejsou důkazy, mělo dojít v osmdesátých letech a Spacey odpověděl, že si nic takového nepamatuje. „Pokud jsem se choval tak, jak on popisuje, dlužím mu nejupřímnější omluvu,“ dodal.

House of Cards byl původně vynikající britský román z politického prostředí, který vyšel i v češtině. Potom vznikla britské série a teprve po letech aktuální americký seriál, který má s původním románem jen málo společného.

Seriál se stal pro rostoucí ambiciózní Netflix vlajkovou lodí, přitahoval milióny diváků a také kritika ocenila špičkový scénář i herecký výkon Kevina Spaceyho v roli cynického amerického prezidenta. Sesbíral ohromujících 46 nominací a 6 cen Emmy a také dva Zlaté glóby.

House of Cards však není jen úspěšné dílo, seriál se stal také symbolem éry, kdy televize, zejména internetové, dávají na frak Hollywoodu. Nejlepší herci, režiséři a scenáristé teď chtějí pracovat pro televizi a internet, protože zkostnatělá velká studia je znechutila množstvím pravidel a omezení. Navíc se ukázalo, že v televizní a internetové tvorbě vydělají stejné peníze jako v Hollywoodu.

Netflix investuje miliardy do nových projektů a nedávno přesáhl hranici 100 miliónů předplatitelů.

Přečteno: 4330x | Sdílet

zdroj: www.novinky.cz

Hodnocení: 0