Používáním webu i-kultura.cz souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
Po svátcích se česká kina trochu vyprázdnila. Rekordy nepadají a vede komedie Šťastný nový rok s 58 957 diváky, druhé je Ledové království 2.

Slovensko-český Šťastný nový rok je zvláštní komedie někde mezi Sexem ve městě a Kameňákem. Figuruje v ní zrazená a opuštěná hrdinka či urostlý a sympatický miliardář převlečený za řidiče. Mizerný příběh se snaží „vylepšit” slabé vtipy.

Druhé místo patří animovanému Ledovému království 2, které celosvětově vydělalo zhruba 1,325 miliardy dolarů (30,475 miliardy korun) a údajně je komerčně nejúspěšnějším animovaným filmem všech dob.

Jiné zprávy ale tvrzení zpochybňují. Nejúspěšnější by mohl být i Lví král (1,65 miliardy dolarů / 37,95‬ miliardy korun), který byl ale vytvořen revoluční technologií a není jasné, jestli jde o animovaný film. Je trochu hraný a současně i animovaný.

Na třetí místo klesly Star Wars: Vzestup Skywalkera. Rebelové se opět vydali do bitvy proti zlu, jen staré postavy, jako byla Leia, postupně nahrazuje nová generace – Adam Driver hraje Kylo Rena, Daisy Ridleyová krásnou Rey, John Boyega Finna, Keri Russellová Zorii, Ian McDiarmid zlého císaře Palpatina, Kelly Marie Tranová Rose.

Přečteno: 8750x | Sdílet

zdroj: www.aktualne.cz

Hodnocení: 0